Môže dojčené dieťa aj kravské mlieko?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

mám 9-mesačnú dcérku, ktorá je dojčená. Na desiatu a na obed má príkrmy. Lekárka mi poradila dávať jej na večeru kaše. Kúpila som nemliečnu krupicovú od Hami a rozrobila som ju prevareným kravským mliekom.

Mám túto kašu radšej rozrobiť vodou a neskôr dcéru nadojčiť?

Môže takéto dieťatko už kravské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

kašu odporúčam pripraviť z UM alebo uchovaného /mrazeného/MM. Kravské mlieko v tomto veku ešte neodporúčam.

Je vhodné začať s kravskými produktmi v kyslej podobe – jogurt a pod. Kravské mlieko najprv len ako prídavok – napr. do zemiakovej kaše a skôr až okolo 1. roku veku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová