Môže pitie čaju z chmeľu vplývať negatívne na dojčenie?

Zodpovedané
28. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už 5 mesiacov plne dojčím svojho synčeka. V poslednom čase mám však často migrénu. Mávala som ju ešte pred otehotnením a aj ako tehotná.

Jeden známy mi poradil, aby som si skúsila uvariť a piť čaj z chmeľu.

Môže pitie čaju z chmeľu vplývať negatívne na dojčenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

treba podotknúť, že nie som bylinkár.

Vždy je otázkou množstvo danej účinnej látky, ako Vás a Vaše bábätko ovplyvní. Avšak z pohľadu dojčenia, ak už teraz bez problémov dojčíte, nemyslím, že by daný čaj nejako výrazne negatívne ovplyvnil dojčenia.

Avšak opäť je to otázka množstva. Odporučila by som ešte konzultáciu s bylinkárom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová