Môžem bezpečne dojčiť, keď som zjedla neprepečené bravčové mäso?

Zodpovedané
27. apr 2023

Dobrý deň,

bola som na obed v reštaurácii a až v polovici obeda som si všimla, že časť krkovičky je ešte surová. Zvyšok som už nedojedla, ale zjedla som toho dosť.

Môžem bezpečne dojčiť?

Existuje choroba, ktorú by som preniesla na bábo cez neprepečené bravčové mäso?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Pri dojčení sa síce neodporúča jesť krvavé mäso, pretože môže obsahovať parazity.

Pokiaľ však poznáte pôvod mäsa alebo bolo len médium, potom u hovädzieho či bravčového žiadne zásadné nebezpečenstvo nehrozí. U kuracieho je riziko salmonely vyššie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová