Môžem dojčiť iba z jedného prsníka?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dojčenia.

Môžem dojčiť iba z jedného prsníka?

Pýta si až pokým nepustí prsník.

Je nutné striedať prsník po dvoch až troch hodinách?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že dostatočne nerozumiem Vášmu dotazu.

Ak jeden prsník nefunguje a nie je možné z neho dojčiť, alebo ho bábo odmieta, je možné dojčiť plne aj z jedného prsníka. Laktácia sa prispôsobí.

Ak bábo pije z oboch pŕs, odporúčam dojčiť tak, že nadojčíte z jedného a potom ponúknete druhý. Necháte na bábätku, či a koľko vypije z druhého.

Ak bábätku stačí len jedno, nevadí, ale nabudúce opäť ponúknite obe. Vyhnete sa tak riziku zápalu a laktácia sa lepšie stimuluje.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová