Môžem mať po odstavení upchatý mliekovod?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

dcérku som dojčila do dvoch rokov. Rozhodla som sa odstaviť, trvalo to 2 týždne. Išla som na to postupne. Presne po 9 dňoch od úplného odstavenia som cítila bolesť v jednom prsníku a našla si tam stvrdnutú hrčku. Skúsila som si odsať, nahriať pomocou vankúša. Trošku som mala pocit, že to ustúpilo, ale stále sa to vracia. Je to bolestivé, hrčka je tvrdá.

Je to upchatý mliekovod?

Ako si pomôcť a vyhnúť sa zatiaľ návšteve gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

rovnako ako pri rozdojčovaní, tak aj po odstavovaní prsia pracujú. Hrčka s tým veľmi pravdepodobne súvisí, ale takto na diaľku to nie je možné určiť.

Pokiaľ je hrčka stále v prsníku nahmatateľná, obávam sa, že sa návšteve gynekológa nevyhnete a veľmi to odporúčam.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová