Môžem nechať prsníky po odstavení bez odsávania?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

postupne som odstavila ročnú dcéru. Už týždeň nedojčím a cítim, že prsia sú tvrdšie. Sú v nich uzlíky, avšak už sú voľnejšie ako 2 dni po odstavení. Zatiaľ neodsávam.

Musím odsávať, keď mi táto plnosť nerobí problémy?

Nebolí to?

Vstrebe sa mlieko časom?

Nosím tesnú podprsenku.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak necítite veľké nepohodlie, tak odstriekavať nemusíte. Ak by prsia boli, sú horúce, na dotyk bolestivé, opuchnuté, pnúce, potom sa odporúča nahriať, odstriekať do úľavy (nie viac) a schladiť. Inak hrozí možný zápal prsníka.

Postupujte teda podľa svojich pocitov a bude to ok. Najhorší je prvý cca týždeň, potom už sa stav spravidla výrazne upravuje.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová