Môžem pokračovať v dojčení, keď užívam Sertralin?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

začala som užívať Sertralin kvôli úzkostným stavom a depresii. Moja lekárka tvrdí, že do mlieka prestupuje len minimum lieku. Pediatrička odporúča postupne úplne dojčenie odstaviť. Dcérka mliečko zbožňuje, dojčím na požiadanie. Aj v tomto veku ju dojčím cez deň aj v noci veľmi často, bez prsníka nedokáže ani zaspať.

Aký postup mám zvoliť, aby som dcérke neublížila či už odstavením a ani užívaním lieku Sertralin?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sertralín nie je kontraindikáciou dojčenia, bolo by úplne zbytočné odstavovať. Pokojne dojčite ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová