Môžem popri dojčeniu piť kávu?

Zodpovedané
19. okt 2019

Dobrý deň,

mám trojtýždňového synčeka, ktorého plne dojčím. Pekne pije a rastie. Papá aj v noci.

Okrem neho mám ešte dvoch starších synov, ktorí tiež potrebujú mamu. Žiaľ, som unavená.

Môžem popri dojčeniu piť kávu?

Má kofeín vplyv na dojčenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčam pri dojčení žiadne eliminačné diéty v prípade, ak Vaša strava bábätku vyhovuje.

Nemusíte sa vzdávať žiadnych potravín či nápojov. S kofeínom u bábätiek je to rovnaké ako u dospelých - niektoré bábätka po káve jednoducho nespia. Je to však veľmi individuálne a nezostáva nič iné, len to vyskúšať.

Zároveň neodporúčam kávu v prípade nedostatku železa ako u Vás, tak u bábätka. Kofeín sťažuje jeho vstrebávanie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová