Môžem prísť o mlieko, keď dcéra odmieta prsník?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

dcérke sa prerezávajú zúbky a nechce nič jesť a ani piť. Odmieta prsník. V noci sa napije iba raz. Predtým som ju kojila 4 - 5 razy za deň.

Môžem prísť o mlieko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri prerezávaní zúbkov sa to niekedy stáva.

Niektoré deti sú na prsníku stále, iné naopak odmietajú. Ak je to záležitosť pár dní, je to ok. Ak by to malo byť dlhodobejšie, bolo by dobré radšej pravidelne odsávať.

Samozrejme platí priebežne dojčenie ponúkať, spoločné spanie, veľmi častý kontakt (nosenie v šatke či nosítku) atď.

Dbajte na dostatok iných tekutín. Stále platí min 6 pocikaných plienok za 24 hodín.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová