Môžem prísť o mlieko, keď som dostala menštruáciu?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

som 5 mesiacov po SC a dostala som menzes.

Môžem prísť o mlieko?

Dieťatko je plne kojené.
Ďakujem

Dobrý deň,

menštruácia niekedy spôsobí dočasný pokles laktácie. Niekedy býva tiež znakom poklesu laktácie, však nemusí to tak byť. Záleží predovšetkým ako je bábätko spokojné, váhovo prospieva a či dostatočne ciká. To je zásadným kritériom.

Začali ste s príkrmami? Máte dlhé pauzy medzi dojčením? To môže byť dôvodom menzes.

U príkrmov dajte pozor, aby ste nevynechávali dojčenie a namiesto neho dávala príkrm. To je chyba, ktorá často vedie k poklesu laktácie a niekedy aj predčasnému odstaveniu. Príkrmy zavádzajte tak, že stále dojčíte na požiadanie a len v daný čas pridáte príkrm. Dojčíte teda stále rovnako často.

Ak bábätko prospieva, príkrmy dávate podľa vyššie uvedenej rady. Iba ste dostala menzes, je všetko v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová