Nedarí sa mi rozbehnúť dojčenie po cisárskom reze. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

som po cisárskom reze a dieťa plače, keď mu dávam prsník. Ak sa nepodarí dať prsníky, tak mu dávam umelé mlieko.

Na hornej pere sa mu niečo objavilo.

Čo nám odporúčate?

Rozbehne sa ešte dojčenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento pľuzgierik nič neznamená, nemusíte sa obávať. Dojčite čo najčastejšie, max. po 3 hodinách, ale lepšie častejšie.

Často striedajte prsia a dojčite koža na kožu v tzv. sacej polohe - viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Umelé mlieko dávajte ideálne cievkou priamo pri prisatí bábätka. Fľľaštička veľmi zvyšuje riziko odstavenia. Najdôležitejšie teraz je, aby ste boli spolu s bábätkom.

Vaše telo potrebuje pochopiť, že musí začať tvoriť mlieko pre bábätko. Urobte si spoločný pelech a buďte tu, neseparujte bábätko ďaleko od Vás.

Dojčite veľa v noci. Zďaleka nič nie je stratené. Po CS sa dojčenie niekedy rozbieha pomalšie.

Moc držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová