Plne dojčená trojmesačná dcérka veľa priberá. Je to poriadku?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

dcérka má 3 mesiace a váhu 6 800 g. Jej pôrodná váha bola 3 700 g pri výške 64 cm. Je plne dojčená. Zdá sa mi to však veľa.

Je takéto priberanie prirodzené?

Viem ho ovplyvniť svojou stravou (napr. príliš veľa rafinovaného cukru)?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vôbec sa nebojte, je to úplne v poriadku.

Bábätko priberá tak, ako potrebuje. Ak sa to však zmení, váhový prírastok klesne napr. v čase, keď sa bábätko začne viac hýbať, liezť, stúpať si, je to tiež v poriadku.

Len tak ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová