Pomôžu mi vínne obklady pri zápale prsníka počas odstavenia od dojčenia?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

včera som sa rozhodla odstaviť od kojenia moju skoro dvojročnú dcéru. Dôvody vypisovať nebudem.. Prsníky som si previazala elastickým obväzom, lebo viem, že inak by som tu bolesť nevydržala. A aj prišla, najmä ľavý prsník.

V noci bol môj prsník pre moje dieťa ako cumeľ. Moc sme sa teda nevyspala, keďže bez prsníka nevie spinkať. Prsník je veľmi tvrdý, dala som si Nurofen. Som veľmi slabá, všetko má boli. Aj chrbtica.

Je možné, že ma telo taký šok?

A teraz som zistila, že mám teplotu 37°C.

Aký máte názor na vínne obklady?

Fungujú ako prevencia zápalu prsníka?

Ďakujem za odpove

Dobrý deň,

áno, Váš stav môže byť spôsobený odstavením.

Ak ste v noci bola zvyknutá dojčiť, môže byť náhle odstavenie dôvodom zvýšenej teploty.

Ako prevenciu možného zápalu odporúčam skôr odstriekavanie do úľavy pri naliatych prsiach, chladenie, obklady z tvarohu, kapustu, strúhané zemiaky, mätový či šalviový čaj. Najhoršie pominie za cca týždeň, potom sa laktácia postupne zníži.

Gratulujem k dlhému dojčeniu, urobila ste pre dcéru veľmi dobrú vec.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová