Potrebuje dieťa umelé mlieko, keď ho chcem ako 14-mesačné odstaviť?

Zodpovedané
20. júl 2023

Dobrý deň,

rada by som skoro 14-mesačnú dcéru odstavila od dojčenia.

Je potrebné nahradiť jej materské mlieko náhradným?

Dcéra už zje všetko. Stravu má pestrú, vrátane mliečných výrobkov. Kravské mlieko samotné jej ešte nedávam. Dostáva len jogurty, kefír, detskú lučinu, cottage cheese a mozzarelu či trochu parmezánu.

Získa potrebné živiny zo stravy, alebo je potrebné doplniť aj umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

po prvom roku veku, pokiaľ má dieťa pestrú stravu a dostatok bielkovín, umelé mlieko v zásade nepotrebuje.

Pokiaľ znáša mliečne výrobky dobre, môže bežné kravské mlieko, prípadne rastlinné mlieka ako doplnok stravy. Tzv. pokračovacie UM možno samozrejme podávať tiež.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová