Prečo 5-týždňová dcérka začala hltavo piť a je nepokojná?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

moja 5-týždňová dcéra bola narodená sekciou v 38. týždni. Vážila 2 700 g. Prvé 4 týždne boli v dojčení bez problémov. Hneď sa pekne prisala, pila, krásne priberala.

Posledný týždeň pije hltavo, odstrkuje sa od prsníka, je nepokojná, počuť ako prehĺta vzduch. Následne má bolesti bruška, lebo sa nahltala vzduchu.

Podávam Espumisan, má zvýšenú polohu v spánku, nechávam odgrcnúť, dojčím každé 2,5 hodiny.

Prečo nastal taký zvrat?

Ako jej môžem pomôcť?

Mliečka mám dostatok.

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie je proces a v priebehu času sa mení. Bábätku dozrieva tráviaci systém, môžu sa objaviť prvé potravinové neznášanlivosti a pod. Tiež sa môže meniť intenzita toku mlieka a bábätko reaguje aj na to.

V týchto prípadoch veľmi odporúčam dojčiť v sacej polohe - viď www.mamila.sk. Pomáha pri problémoch s prdíkmi, odkrkávaním, vylučovaním a ponecháva bábätku slobodu sa uvelebiť a nadojčiť tak, ako samo chce.

Inak samozrejme nezostáva nič iné ako trpezlivosť, striedať prsia niekoľkokrát pri každom dojčení vždy, keď sa bábätko začne hnevať. Treba brať situáciu športovo. Bábätko jednoducho začne vyjadrovať svoje pocity a postoje čoraz viac.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová