Prečo dieťa odmieta jeden prsník?

Zodpovedané
15. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 11 týždňového dieťatka, ktoré odmieta jeden prsník. Aj keď je hladný, tak cez deň z neho nechce vôbec piť. V noci v polospánku z neho trochu potiahne a potom plače.

Prsník vyzerá byť v poriadku, nebolí ma a ani nesvrbí. S druhým prsníkom problém nemá. Dieťa je plne dojčené.

Prečo dieťa odmieta jeden prsník?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

preferencia jedného prsníka je veľmi častý jav.

Spravidla je spojený s nižším tokom mlieka. Niekedy môže byť spôsobený anatomickým rozdielom tvaru bradavky, rozdielnym počtom mliekovodov, ch šírkou.

Jednoducho, druhý prsník bábätku vyhovuje viac.

Situáciu možno do určitej miery pozmeniť tým, že daným neobľúbeným prsníkom budete vždy dojčenie začínať aj končiť. Prsník môžete odsávať medzi dojčením a tak podporiť laktáciu.

Aj keby sa nezadarilo, buďte pokojná. Bábätko môžete výlučne dojčiť len z jedného prsníka a mlieko mu bude stačiť. Problém je len v estetickej nerovnomernosti prsníkov, ktorá sa po odstavení opäť zrovná.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová