Prečo má 8 týždňový synček po dojčení bubliny v brušku?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

môj synček má 8 týždňov a je plne dojčený. Keď ho po dojčení držím, tak počujem vzduch v črievkach. Nazvala som to bubliny. Cez deň sa len nosí na rukách, resp. v nosiči. Odgrgáva si ako starý chlap.

V noci je to horšie. Napije sa, pogrcká sa a je nespokojný. Aj 3 hodiny si tak pomurkáva dovtedy, pokým mu nenájdem poohu na prdkanie a grganie. Ak si neodgrgne, tak všetko mlieko vygrcne.

Po ležiačky ho dojčiť nemôžem, lebo by všetko tiež vygrcal.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri problémoch s prdíkmi či refluxom veľmi odporúčam tzv. saciu polohu (https://www.mamila.sk/sk/uvod/).

Bábätko si v nej prirodzene stláča bruško o bruško mamičky. Je vo vertikálnej polohe.

Počas dojčenia si samo môže manažovať potrebu odgrgnutia, močenie, prdíky a kakanie. Môžete byť v polosede, alebo sedieť opretá o posteľ.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová