Prečo mám červené a suché bradavky?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Dojčím 6 mesačnú dcérku. Už vyše mesiaca mám okolo jednej bradavky začervenanú, suchú šupinatú kožu, ktorá svrbí až páli. Natieram si to Lanolinom a krémom na bradavky. Nepomáha to.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

svrbenie, pálenie a lúpanie býva znakom kvasinkovej infekcie. V tom prípade odporúčam Canesten masť, často vetrať, nenechávať bradavku vo vlhkom teple.

Ako prevencia vyradenie cukru zo stravy. Je však tiež možné, že ide o nejakú formu atopického exému. Potom Vás musím odkázať na dermatológa.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová