Prečo sa bábätko často odpája od prsníka?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

moje 7 týždňové bábätko sa stále dojčí. Po dvoch minútach intenzívneho sania sa odpojí a odvráti hlavičku. Potom zase chytí bradavku, 3x potiahne, pustí ju a potom zase asi 3x potiahne a pustí. Hlavičku vždy odvráti a potom vždy otočí naspäť k bradavke a prisaje sa.

Keď chytá nervy od tohto odpájania a prisávania ju preložím na druhý prsník, ale tam je priebeh ten istý. Priberá, s tým problém nie je.

Dojčím v pozíciii - bočná futbalová, klasická spredu madona. Beriem Benedikt, Senovku a moringu - TrioHerb od Organiky a Femibion 3.

Ako to zmeniť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bábätká by sa mali dojčiť tak často a tak dlho ako chcú. Obávam sa, že by som v tomto prípade potrebovala dojčenie vidieť. Vidieť polohu, držanie, vzdialenosť od prsníka, sklon a pod.

Skúste saciu polohu - viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/, kde si mimi prisatie koriguje samo. Keď nájde správnu polohu, spokojne sa nadojčí.

Ak by sa nedarilo, bolo by lepšie zavolať LP na konzultáciu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová