Prečo sa trojmesačné bábätko zlostí pri dojčení?

Zodpovedané
16. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hnevu a kriku trojmesačného bábätka pri dojčení. Dcérka pekne priberá, váži 6,5 kg, meria 63 cm.

Prečo sa pri dojčení hnevá?

Kričí, kope nožičkami, zlostí sa, pozerá dookola a zaujíma ju všetko možné. V noci, keď je tma v izbe, tak ma očká zatvorená a pokojne pije mliečko.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepokoj môže byť spôsobený viacerými faktormi. Niekedy sú deti nepokojné z dôvodu bolesti a pohybov v brušku. Niekedy sú rušené okolím a dojčenie je im na obtiaž pri poznávaní sveta.

Váš prípad by mohol byť spôsobom nižším tokom mlieka cez deň. Bábätko je zvyknuté na silný nočný tok, kedy nemusí toľko sať a snažiť sa.

Cez deň je tok slabší a bábätko ukazuje neľúbosť. Skúste dojčiť v sacej polohe, často striedajte prsia a predovšetkým vydržte. Nie je kam ponáhľať, berte to, ako to je.

Bábätko dobre prospieva, všetko je ok.

Musíte sa so situáciou vyrovnať - prsia má k dispozícii. Môže si dať toľko, koľko hrdlo ráčí.

Krásne dojčenia

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová