Prestane sa mi mlieko tvoriť v takom veľkom množstve?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rýchleho nalievania prsníkov. Musím odsávať každé 2 hodiny, prsia sa mi veľmi nalievajú a dcérka toľko mlieka nevypije. Prsníky ma z odsávania veľmi bolia.

Čo mi odporúčate?

Prestane sa mi mlieko tvoriť v takom veľkom množstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete pravidelne odsávať veľké množstvo, laktáciu to len podporí.

Odsávajte len do úľavy a do zmäknutia. Nie viac. Prsia po dojčení či odsatí schlaďte, laktáciu to mierni. Nebojte sa, laktácia sa postupne prispôsobí potrebám bábätka.

Pekné dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová