Strácam mlieko?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

môj mesačný synček je niekedy na prsníkoch aj 40 minút. A občas sa stane, že aj po polhodine opäť pýta.

Čo robiť v takom prípade?

Cítim, že saje.

Nevezme si svoju dávku, alebo prichádzam o mliečko?

Mám začať dokrmovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na odpoveď mám veľmi málo informácií. Záleží na tom, či bábätko v poriadku váhovo prospieva, je spokojné, rastie, psychomotoricky sa vyvíja. Ako často je syn dojčený, ako často sa dojčí v noci, či používate cumlík a mnohých ďalších informáciách.

Je dôležité si uvedomiť, že nemožno povedať, aká je jeho dávka dojčenia. Na obaloch UM sa dočítate, že koľko ml má bábätko vypiť v akom veku.

U dojčenia toto povedať nedá, pretože dojčenie nie je zďaleka len o kŕmení, o jedle. Bábätko sa môže chcieť dojčiť z mnohých rôznych dôvodov. Prsník a mama riešia všetky jeho problémy.

Môže sa mu cnieť, môže ho bolieť bruško, môže sa nudiť, môže potrebovať pomôcť zaspať atď.

K dokrmu by som určite nesiahala. Bábätko má ešte len mesiac. V prípade, že sú nejaké problémy s dojčením a množstvom mlieka, dá všetko relatívne ľahko napraviť. Je však potrebné zhodnotiť všetko vyššie uvedené a zistiť, či je problém a prípadne sa dohovoriť na jeho riešenie.

Skúste sa obrátiť na dobrú LP v okolí. Zoznam nájdete napr. na https://www.mamila.sk/

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová