Strata mlieka po zápale. Ako rozbehnem dojčenie?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

mala som zápal prsníka, užívala som antibiotiká a začala som strácať mlieko. Syn bude mať vo štvrtok 4 týždne a chcela by som kojenie udržať. Beriem senovku, benedikt, pijem čaj na podporu tvorbu mlieka, užívam vitamíny na tvorbu.

Včera som doužívala antibiotiká a od dnes sa snažím syna prikladať na prsníky. Okrem kojenia je dokrmovaný Nutrilonom, pretože kojenie mu ani zďaleka nestačí.

Pred zápalom bol plne kojený a mlieka bolo dostatok.

Čo môžem urobiť, aby som kojenie zase rozbehlo a mlieko sa vrátilo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zápal dokáže veľa potrápiť a dojčenie skomplikovať. Urobte proste reštart. Dojčite čo najčastejšie. Rozhodne odporúčam prekojiť pár nocí (spať spolu s bábätkom).

Ak je potrebný dokrm, potom odporúčam podať cievkou priamo pri dojčení (návod na https://www.mamila.sk/).

Dávku postupne znižujte, až sa opäť dostanete k výlučnému dojčeniu.

Ostatné - čaje, bylinky, homeopatiká - pomôžu, nič nepokazia. Ale základom je dostatočný kontakt a čo najčastejšie dojčenia.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová