Štvormesačná dcérka ťahá bradavku a odtláča sa rukou od prsníka. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

moja štvormesačná dcérka už druhý týždeň pri dojčení ťahá bradavku a odtláča sa rukou od prsníka. Pekne začne papať a zrazu sa zaprie do prsníka. Dvorec si akoby vyťahuje z úst, ťahá bradavku a tvári sa úplne spokojne.

Mlieka mám dosť, stále tečie a dcérka pekne priberá. Len tie jej rúčky chcú stále "pomáhať" a neviem si rady čo s tým. Skúšala som jej vtedy prsník vybrať z úst a dať znovu do úst, ale je to to isté. Ešte som jej skúšala dať do ruky plienku, moje tričko a aj kojo náhrdelník. Sem tam to pomôže, ale niekedy to drží v ruke a aj tak sa zapiera a odťahuje. Keď jej dám ruku preč, aby sa neodťahovala, tak sa jeduje.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že ide o úplne prirodzenú potrebu dieťaťa "držať" si mamičku pri sebe a operovať s prsníkom podľa svojich potrieb. Skúste meniť polohy - futbalistu, saciu polohu - viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Nepíšete o tom, či daný pohyb bolí. Ak nie, nie je potrebné to nejako zásadne riešiť. Je fajn dať dieťaťu pri dojčení slobodu a možnosť sa dojčiť podľa potreby.

Držím palce a gratulujem k spokojnému dojčeniu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová