Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

máte zdravé, šikovné, zvedavé bábätko. Odstavenie by bola rozhodne škoda. Umelé mlieko nemôže bábätku vynahradiť výhody materského mlieka a dojčenia. Podobné ťažkosti sa občas objavia. Onedlho začnete s prvými príkrmami a dojčenie sa postupne prispôsobí potrebám dieťaťa.

Chápem ale, že tak dlhé dojčenie môže veľmi narušovať Vaše denné plány. Bábätko sa rozhľadelo a spoznáva svet. Všetko ho zaujíma, všetko chce stihnúť, vidieť, spoznať.

Zároveň po niekoľkých minútach opadá silný tok mlieka a bábätko sa môže nudiť. Niektoré deti sa rozčuľujú, opäť prisávajú, plačú a zlostia sa. Niektoré zaspávajú a po pár minútach chcú dojčiť znova.

Čo ma zaráža, že sa syn chce dojčiť po 3 hodinách. To nebýva bežné. Preto radšej pripomínam, že by mal byť dojčený podľa svojich potrieb - občas po hodine, občas po 2 alebo po 4. Proste tak, ako si povie. Akákoľvek umelá pravidelnosť môže dojčenie komplikovať. Tiež takto dlhé nočné spanie nie je obvyklé a je možné, že ťažkosti pramenia práve tu.

Čo s tým?

Skúste dojčiť v sacej polohe, tak často, ako syn chce. Striedajte prsia pri dojčení aj niekoľkokrát. Skúste pár nocí prespať s bábätkom a dojčiť v noci - trochu sa zvýši tvorba mlieka a syn sa nakojí rýchlejšie.

Držím palce.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová