Synček večer pri dojčení plače. Mám vyskúšať Senovku grécku a Benedikt lekársky?

Zodpovedané
25. mar 2019

Dobrý deň,

mám 6 mesačného synčeka, ktorý počas dňa papá ukážkovo. Je plne dojčený, ale posledné dni sa začal pri večernom dojčení veľmi hnevať. Nechce sa prisať a piť mliečko.

Už sme raz cca v 3. mesiaci prekonali dojčenský štrajk. Potom sa to zlepšilo, ale bojím sa aby sa to nevrátilo znovu. Mám pocit ako keby bol večer už veľmi unavený a nestíhal piť mliečko. Možno je to len môj pocit, možno naopak reaguje na slabý tok mlieka.

Mám vyskúšať Senovku grécku a Benedikt lekársky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem, aké dlhé prestávky sú medzi dojčením, ako často sa dojčí v noci, ako často cez deň. Dôvodom večerného nepokoja býva slabý tok mlieka. Ale nie je to pravidlom.

Potrebovala by som viac informácií.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová