Trojmesačná dcérka sa chce dojčiť iba v ľahu. Ide o štrajk?

Zodpovedané
9. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už pád dní pozorujem, že moja trojmesačná dcérka si začala počas dňa vyžadovať dojčenie iba poležiačky.

Od narodenia som ju dojčila počas dňa v sede. Občas v ľahu. V noci iba v ľahu. Posledné dni si vyžaduje iba dojčenie v ľahu. Pri snahe dojčiť v inej polohe spustí veľký plač. Napína sa,saje si pästičky a je nepokojná. Zníženú laktáciu som nespozorovala.

Občas používame cumlík. Príkrmy a fľašu jej nedávam.

Ako ju naučím na dojčenie v sede v mojom náručí?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi ťažké zistiť, čo je dôvod preferencie dojčenia poležiačky. Berte to ako signál, ktorý hovorí, že existuje niečo, čo jej pri dojčení ľahu viac vyhovuje.

Nezostáva nič iné ako skúšať a hľadať. Ako vždy odporúčam skúsiť tzv. saciu polohu (pozri https://www.mamila.sk/sk/uvod/), ktorá bábätkám umožňuje uvelebiť sa tak, ako potrebujú.

Rozhodne skúšajte aj iné polohy, napríklad aj v noci. Zatiaľ nemyslím, že ide priamo o bojkot.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová