Z dôvodu preeklampsie nemôžem dojčiť. Ako si doma zastavím laktáciu?

Zodpovedané
PreeklampsiaHomeopatiká
15. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 1.5.2020 som rodila cisárskym rezom predčasne z dôvodu preeklampsie. Kvôli liekom nemôžem dojčiť. Synčeka doma ešte nemám.

V nemocnici mi dali posledný deň pred prepustením tabletku Meocriptin, po ktorej mi bolo hrozne. Liečim sa na srdiečko a nemôžem ich brať. Od vtedy ako som doma, tak stále mám mlieko. Pod pazuchami sa mi vyzbierali veľké hrče, ktoré som tlačením odstriekala do úľavy ako mi radil záchranár.

Avšak stále sa mi prsia plnia mliekom. Býva mi na zvracanie, mávam zvýšenú teplotu a vtedy mi stúpa aj tlak.

Ako mám postupovať pri zastavení laktácie?

Akonáhle dám studené a zaviažem, tak hneď mi opuchnú pazuchy a príde mi zle. Ešte pred pôrodom sa mi vyzbierala veľká hrčka v ľavom prsníku.

Ďakujem

Dobrý deň,

samotná preeklampsia nie je dôvodom odstavenia. Potrebovala by som viac informácií o medikácii, aby bolo možné navrhnúť ďalší postup.

Všeobecne pre zastavenie laktácie sa odporúča odsávať do úľavy (nie viac) a chladiť ľadovými zábalmi, obkladmi z tvarohu, pomáha nastrúhaný zemiak, kapusta, alebo napr. slivovica.

Pomáha šalviový alebo mätový čaj. Môžete skúsiť homeopatiká Riccinus communis 30 CH (skôr odporúčam poradiť sa s homeopatom).

Ak by nepomáhalo prirodzené zastavenie laktácie, určite konzultujte so svojím gynekológom.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová