Zmena prsníka v tehotenstve, Ako to bude po pôrode s dojčením?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý deň,

som v 9. mesiaci tehotenstva a od začiatku 7. mesiaca som zaznamenala fyziologické zmeny iba v jednom prsníku. Zväčšený dvorec, výtok z bradavky, strie a celkovo také ochabnutie prsníka. Prsník "spadol" a citeľne je ľahší ako druhý. Tieto zmeny sú ale iba na jednom prsníku, druhý je taký istý ako pred otehotnením.

Môže to byť dôsledok tehotenstva?

Čo mi odporúčate?

Ako to bude po pôrode s dojčením?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prsia sa počas tehotenstva často menia, takže zmeny prsníka môžu byť spôsobené hormonálnymi zmenami.

Ak máte podozrenie, že nie je všetko v poriadku, odkážem vás ale na gynekológa, s ktorým môžete vykonať konkrétnejšie vyšetrenie prsníka.

Ak pôjde všetko dobre, po pôrode bude bábätko sať najprv mledzivo a na cca 3. - 4. deň už aj materské mlieko. Odporúča sa dojčiť podľa potrieb bábätka tak často a tak dlho, ako bude chcieť, čo najčastejší kontakt, dojčenie kože na kožu a pod.

Držím palce, aby všetko išlo bez problémov.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová