Aké sú výhody a nevýhody kúpy auta na leasing na IČO?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

manžel je živnostník a platí minimálne odvody. Chcel by si vziať auto na leasing ako súkromná osoba, lenže mu to nevychádza.

V predajni mu ponúkli kúpiť auto na IČO.

Aké sú výhody a nevýhody takejto kúpy?

Auto by používal väčšinou na súkromné účely.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, či automobil zaradí alebo nezaradí do obchodného majetku. Ďalej od toho, že aký je drahý automobil, či vedie daňovú evidenciu, alebo mu postačujú paušálne výdaje.
Pri poistkách sú iné sadzby u podnikateľov a nepodnikateľov hoci ide o tú istú osobu.

Prikladám Vám link na pekne spracovaný článok, aby ste mali lepšiu predstavu, aké máte možnosti.
https://agrico.sk/automobil/

S prianím pekného dňa,
Lenka