Ako neprísť o podporu po ukončení rodičovskej a pandemickej pomoci?

Zodpovedané
7. apr 2023

Dobrý deň,

27.3.2023 malo moje dieťa 3 roky. Riadne som čerpala MD aj RD - žiadny príjem v tomto období.

28.3.2023 som začala čerpať pandemické ošetrovné, lebo dieťa nezobrali do škôlky. Pani v SP mi povedala, že pandemické nebude mať vplyv na výšku podpory v nezamestnanosti.

Pandemickú môžem čerpať len do konca apríla. Od mája bude zrušené. V starom zamestnaní chcem vyčerpať 21 dovolenky a potom sa prihlásiť na úrad práce. Odstupné nedostanem.

Ako si viem spraviť, aby som dostala maximálnu podporu?

Ak by som sa napr. v apríli zamestnala na dohodu a za deň by som zarobila napr.100 eur + dovolenka, čo by mi to spravilo s podporou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pandemické OČR nemá vplyv na výpočet podpory. Zatiaľ nie je ukončené a nie je ani oficiálne stanovisko.

Aby bola vyššia podpora, tak po ukončení pandemickej OČR čerpajte iba pár dní (jeden - dva dni) dovolenky. Následne ukončiť pracovný pomer a zbytok dovolenky preplatiť a až tak ísť na ÚP. Dohodnite sa najprv so zamestnávateľom.

Ak ste nemali žiadny iný príjem, žiadnu dohodu, toto Vám zvýši vymeriavací základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka