Ako postupovať pri prechode z rodičovskej na dávku v nezamestnanosti a ukončení pomeru?

Zodpovedané
6. jan 2024

Dobrý deň,

aktuálne som na RD a tiež mi trvá trvalý pracovný pomer. TPP trvá od 2011. V roku 2018 som nastúpila na prvú MD, potom na RD, následne som opäť otehotnela, od 2021 som bola na MD a potom na RD.

Manžel pôjde od marca s dieťaťom na MD, ja ukončím RD a chcem podať výpoveď v práci a byť ako nezamestnaná na podpore ÚP, lebo sme sa presťahovali a neplánujem do práce už nastúpiť.

Aký mám zvoliť postup?

Čítala som, že je potrebné sa dohodnúť so zamestnávateľom, aby som mohla čerpať 2 dni dovolenky, zvyšok si nechať preplatiť a až po týchto 2 dňoch podať výpoveď a hlásiť na na ÚP, aby som získala lepšiu podporu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete konkrétnejšie dátumy. Uvedené platí v prípade, že by ste na rodičovskej dovolenke boli viac ako dva roky a nemali počas tejto RD zdaniteľný príjem.

Napr.:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka