Ako sa bude počítať výška podpory pre otca po materskej dovolenke?

Zodpovedané
2. jún 2023

Dobrý deň,

otec dieťaťa bol 28 týždňov na MD. Následne nastúpil do zamestnania, kde ale po 2 mesiacoch ukončil pracovný pomer.

Ako je to s výpočtom dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu zaradenia do evidencie, z tohto obdobia sa vylúči materské. Z príjmu z tohto obdobia.

Pred zaradením musí byť poistený v nezamestnanosti dva roky za posledné štyri roky.

S prianím pekného dňa,
Lenka