Ako sa započíta do vlastného príjmu tehotenské za december vyplatené v januári?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

nie som si istá či sa do vlastného príjmu započítava aj tehotenské za obdobie 12/2022, keďže vyplatené bolo v januári 2023.

Započíta sa do vlastného príjmu v roku 2022 alebo 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

u dávok, ako je napríklad tehotenské, materské, nemocenské, je rozhodujúci mesiac, v ktorom boli vyplatené.

Ak ste dávku za 12/2022 mali vyplatenú v 01/2023, tak tento príjem za započíta do roku 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka