Ako získam nárok na materské pri druhom dieťati?

Zodpovedané
7. máj 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho nároku na materské. Moja aktuálna situácia je nasledovná:

Som na RD s prvým dieťaťom. Na materskej som bola od 06/2020 do 01.2021, následne na RD doposiaľ. Pracovný pomer na dobu určitú mi začal niekoľko rokov pred prvou MD a končí 30.6.2023. Očakávaný termín pôrodu je 10/2023.

Čo by som prípadne mohla do nástupu na MD spraviť, aby som mala nárok na materské s 2. dieťatom?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, nakoľko ste už tehotná a pracovný pomer Vám stále trvá.

Do doby pôrodu budete mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia. Na materské pôjdete z ochrannej lehoty, keď Vám pracovný pomer ukončia.

S prianím pekného dňa,
Lenka