Ako získať podporu po rodičovskej, keď robím krátky a dlhý týždeň?

Zodpovedané
2. apr 2023

Dobrý deň,

3.6.2023 bude mať syn 3 roky (sobota). Mám 5 dní zostatkovej dovolenky, chcem využiť podporu. V zmluve mám nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas (krátky - dlhý týždeň).

Viem si dať dovolenku aj na nedeľu a automaticky dať k tomu dátum ukončenia PP dohodou?

Je možné ukončiť PP v nedeľu?

Alebo mám ukončiť PP v sobotu ako syn dovŕši 3 roky a zároveň dať dovolenku a aj ukončenie PP?

Alebo budem mať nedeľu ako voľný deň, tým pádom by mi dlhý týždeň začínal pondelkom, tam by som si dala dovolenku a aj ukončila PP?

Nebude mi tá nedeľa robiť šarapatu pri tých 5 dňoch?

Pýtala som sa na hodinovú mzdu a tá je cca 4,66 v hrubom. Vraj pri dovolenke je to cca 7 eur (nejaké nové tabuľkové mzdy). Preto dúfam, že mi vyjde maximálna podpora.

Alebo viem nastúpiť do práce, resp. si dať dovolenku aj na piatok, teda skôr ako syn dovŕši 3 roky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne 1.6.2023 prerušiť RD, 2.6.2023 čerpať 1 deň dovolenky = piatok a 2.6.2023 ukončiť pracovný pomer s preplatením nevyčerpanej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka