Bude moja materská vypočítaná len zo stabilizačného príspevku?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

do mája 2022 som poberala materskú, momentálne som na RD. Som tehotná, takže sa jedná o reťazový pôrod. V decembri 2022 som ako zdravotník dostala od zamestnávateľa stabilizačný príspevok 5 000 eur v hrubom. Iný príjem som minulý rok nemala.

Bude moja materská vypočítaná len zo stabilizačného príspevku?

Ďakujem

Dobrý deň,

stabilizačný príspevok nemá charakter mzdy. Nebol poskytnutý za prácu. Je to len plnenie podmienené zotrvaním u zamestnávateľa 3 roky.

Stabilizačný príspevok teda nevstupoval do vymeriavacieho základu na sociálne poistenie ani na zdravotné poistenie. Tým pádom nevstúpi ani do vymeriavacieho základu pre výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka