Bude sa mi materská počítať zo zmeneného pracovného úväzku?

Zodpovedané
3. máj 2023

Dobry deň,

som zamestnaná na polovičný úväzok a dozvedela som sa, že som tehotná.

Ak by mi teraz zamestnávateľ zmenil pracovný uväzok na celý, počitala by sa mi už z neho materská?

Je potrebné si platiť dobrovoľné nemocenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží kedy nastúpite na materskú. Ak ešte tento rok (2023) a pracovný pomer trval od 01.01.2022 alebo skôr, tak pre výpočet bude rozhodujúce obdobie za celý rok 2022.

Ak v 2024, tak potom sa posudzuje rok celý 2023, ak pracovný pomer trvá od 01.01.2023 alebo skôr.

Dobrovoľné nemocenské poistenie si nemôžete platiť pokiaľ trvá už iné nemocenské poistenie, napr. pracovný pomer.

S prianím pekného dňa,
Lenka