Budem mať nárok na materské, keď sa po skončení pracovného pomeru zaevidujem na úrade práce?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho nároku na materský príspevok. Termín pôrodu mám zatiaľ stanovený na 4.10.2023.

Ak som zamestnaná od 3.6.2021 na dobrú určitú do 2.6.2023, budem mať nárok materské?

Teda v prípade, ak sa budem od ukončenia zmluvy registrovať na úrade práce.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na materské, nakoľko ste už tehotná a pracovný pomer Vám stále trvá. Do doby pôrodu budete mať splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia. Na materské pôjdete z ochrannej lehoty, keď Vám pracovný pomer ukončia.

S prianím pekného dňa,
Lenka