Budem mať nárok na materskú dávku, keď otehotniem mesiac po výpovedi?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

som na RD, ktorá mi v apríli mi skončí a zamestnávateľ so mnou ukončí PP buď dohodou alebo výpoveďou. Ešte pred ukončením budem 1 deň čerpať dovolenku a nevyčerpanú dovolenku - viac dní mi preplatí. Čiže akože odpracujem 1 deň a potom pôjdem na úrad práce.

Ak napr. za mesiac - dva otehotniem, budem mať nárok na materskú dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, nárok na materské pri splnení ostatných podmienok - najmenej 270 dní poistenia v období 2 rokov pred pôrodom bude aj vtedy, ak žena otehotnie do pol roka po zániku nemocenského poistenia = ochranná lehota.

S prianím pekného dňa,
Lenka