Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
1. apr 2023

Dobrý deň,

som občan SR, 7 rokov som bola zamestnaná v ČR, trvalý pracovný pomer. Potom som išla na materskú, poberala materskú aj rodičovský príspevok v ČR. Plynule som prešla na druhú materskú, zmenila trvalý pobyt na Slovensko a poberala materskú z ČR. Rodičovský príspevok som si kvôli pobytu vybavila už na Slovensku.

Ukončujem pracovný pomer dohodou a budem sa hlasiť na úrade práce na Slovensku.

Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

o dávku v nezamestnanosti je lepšie požiadať v zahraničí, nakoľko ste tam mali posledné zamestnanie. Inak sociálna poisťovňa bude preverovať Vaše poistenie v zahraničí. Treba ho zdokladovať, ale ešte aj preverujú centrá záujmov. Na základe toho čo overia, Vám potom môžu uznať podporu v nezamestnanosti aj nemusia.

Viac napr.:
https://www.socpoist.sk/zivotne-situacie/praca-...

S prianím pekného dňa,
Lenka