Budem mať nárok na tehotenské, keď mi skončil pracovný pomer?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

od 1.3.2022 poberám rodičovský príspevok a k 31.10.2022 mi skončil pracovný pomer dohodou. Aktuálne som v 18. týždni tehotenstva, dátum pôrodu mám stanovený na 21.10.2023.

Budem mať nárok na tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia, mohli by ste byť v ochrannej lehote.

Ak ste pred ukončením pracovného pomeru (31.10.2022) napr. čerpali dovolenku, či pracovali, mohli by ste mať nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty.

Ak ste nečerpali dovolenku, ani nepracovali, nemocenské poistenie zaniklo dňom nástupu na rodičovskú dovolenku, neviem či by ste v tomto prípade stihli ochrannú lehotu. Pozrite si ako to bolo vo Vašom prípade.

S prianím pekného dňa,
Lenka