Budem mať v roku 2025 nárok na daňový bonus?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

manžel je na invalidnom dôchodku a mne končí rodičovský v roku 2024. Ani jeden sme nepoberali daňový bonus. Do práce nastúpim v máji 2024.

Môžem si podať v roku 2025 daňové priznanie a dostanem vrátenie daní za môj rodičovský z minulého roka?

Môžem si uplatniť aj daňový bonus na manžela?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ nastúpite do zamestnania v 2024, tak si môžete douplatniť podaním daňového priznania (v r.2025) na nevyplatený DB za rok 2024.

Iba za rok 2024, za predchádzajúce roky nie. Takisto aj nezdaniteľnú časť na manžela v prípade splnenia podmienok.

S prianím pekného dňa,
Lenka