Čo všetko spadá do priemerného a pravdepodobného zárobku?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom zárobku.

Spadajú do výpočtu priemerného alebo pravdepodobného zárobku po skončení rodičovskej dovolenky aj prémie THP?

Mali by mi po návrate z RD vypočítať priemerný alebo pravdepodobný zárobok?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa §134 pravdepodobný.

Ak by ste v rozhodujúcom období neodpracovali aspoň 21 dní alebo 168 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok.

Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú by ste dosiahli od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by ste zrejme dosiahli. Môže byť v tom zahrnutá aj odmena, či prémia, ak by bola vyplatená.

S prianím pekného dňa,
Lenka