Je lepšie dať si vyplácať daňový bonus mesačne alebo ročne?

Zodpovedané
7. dec 2022

Dobrý deň,

manžel bude ešte v januári a februári na úrade práce. Zamestná sa od 1.3.2023. Mzdu bude mať zrejme nižšiu, lebo ostatné peniaze by dostával na ruku. Máme 4 deti vo veku vo veku 2, 8, 12 a 15 rokov.

Je v takomto prípade lepšie dať si vyplácať daňový bonus mesačne alebo ročne?

Aká výška daňového bonusu by bola pri hrubej mzde 796 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlavne pri nižšom príjme odporúčam poberať daňový bonus mesačne.
Teraz by mal byť DB vo výške 140 eur na dieťa vo veku do 18 rokov.
Pri 4 deťoch do 18 rokov pri hrubej mzde 796 eur by bol nárok na DB vo výške cca 282,63 eur. (796 - 13,4% x 41%).

S prianím pekného dňa,
Lenka