Je možné presunúť uplatňovanie nezdaniteľnej časti základu dane v rámci prác?

Zodpovedané
23. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Je možné presunúť uplatňovanie nezdaniteľnej časti základu dane v rámci prác?

Uvediem príklad: Prvé 3 mesiace sa uplatňuje NČZD u jedného zamestnávateľa a následne od 4. mesiaca u iného s tým, že obidva pracovné pomery bežia naďalej súbežne.

Je možné uplatňovať si to u zamestnávateľa, u ktorého je to aktuálne výhodnejšie?

Je takéto niečo možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako zamestnanec podpisujete tlačivo "Vyhlásenie na uplatnenie NČZD na daňovníka a daňového bonusu", aby ste mali uplatnenú NČZD.

Ak má zamestnanec súčasne viacerých zamestnávateľov, toto vyhlásenie predloží len jednému z nich.

S prianím pekného dňa,
Lenka