Má počas práceneschopnosti žena nárok na daňový bonus?

Zodpovedané
19. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom nároku na daňový bonus.

Má žena, ktorá je na PN z práce po začiatok materskej nárok za dané mesiace PN na daňový bonus na deti?

A ako to je počas materskej?

Manžel je SZČO, čo tiež nie je moc na daňové bonusy vyhovujúce. Kým bol na TPP poberal daňové bonusy on.

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, potrebujete mať zdaniteľný príjem. Teda iný príjem ako pn, materské či rodičovský príspevok.

Daňový bonus si môže uplatniť manžel pri podávaní Daňového priznania z príjmu za SZČO.

S prianím pekného dňa,
Lenka