Má pracujúci invalidný dôchodca nárok na návštevu lekára?

Zodpovedané
3. apr 2023

Dobrý deň,

invalidný dôchodca pracuje 8 hodín denne, 5x v týždni.

Má nárok na návštevu lekára od zamestnávateľa?

Má ho rovnaký ako zamestnanec, ktorý nie je invalidný dôchodca?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň

áno, sú tam rovnaké podmienky.

§141 ods 2 Zákonníka práce
Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:
a) Vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení 1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času...

S prianím pekného dňa,
Lenka