Má priateľ nárok na daňový bonus na dieťa, s ktorým nežije v domácnosti?

Zodpovedané
7. apr 2023

Dobrý deň,

s 20-mesačnou dcérkou som sa odsťahovala od priateľa. On na ňu poberá daňový bonus vo výške 140 eur. Dohodli sme sa, že bude na malú posielať 150 eur výživné.

Nemal by mi dávať aj daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ vy nemáte zdaniteľný príjem, nemáte na daňový bonus nárok ani jeden.

Pokiaľ otec dieťaťa s dieťaťom nežije v jednej domácnosti, alebo nemá určenú striedavú starostlivosť, tak nemá nárok na daňový bonus a poberá ho neoprávnene.

S prianím pekného dňa,
Lenka