Mám nárok na dávku PN?

Zodpovedané
24. máj 2023

Dobry deň,

dopĺňam informácie do mnou položenej otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Od 7.6.2021 som bol PN a zamestnaný do 30.4.2022. Vtedy mi končila zmluva a ukončili mi aj pracovný pomer, ale platená PN mi naďalej pokračovala ďalší rok až do 30.4.2023.

Od 1.5.2023 som evidovaný v SP ako SZČO a od 6.5.2023 opäť PN.

Mám nárok na dávku PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom.

Podľa mňa Vám už uplynulo podporné obdobie a nebude už platená PN. O končiacom podpornom období SP informuje. Poprípade opýtajte sa priamo na pobočke SP.

S prianím pekného dňa,
Lenka